Stadion u Djenovi koji nam tradicionalno stvara probleme, ovaj put je bio šetnja u parku za naše momke. 1:3 kraj, uz golove oko kojih će se sigurno neko vreme voditi debata koji je lepši.

Kao što je bilo očekivano, Juventus je od starta preuzeo kontrolu igre. Genoa je čekala svoju šansu iz kontranapada, ali osim u dva navrata kada su prišli našem šesnaestercu, ostatak prvog poluvremena je bio lagan posao za Szczesnog. Pokušavali su Bernadeschi, Dybala, Ronaldo par puta sa distance ali domacin je napravio bunker kroz koji lopta nije mogla da prodje. Pred kraj poluvremena, Dybala je sjajno proigrao Ronalda koji malo iskosa šutirao snažno, ali Perin, naš golman na pozajmici, fantastično je odbranio. Tako se na odmor otišlo bez golova, iako smo generalno mogli biti zadovoljni tempom koji su naši igrači nametnuli.

Činilo se da gol visi u vazduhu, i srećom po nas, prvi je stigao već posle 5 minuta u drugom poluvremenu. Dybala je ponovo igrač koji lomi protivnika kada je najteže, postiže 4. gol u četiri utakmice i pokazuje da je sjajnoj formi. Njegov 10. gol u Seriji A ove sezone. Šest minuta kasnije, Ronaldo je odlučuje da podseti ljude da ne ume postići gol samo iz penala ili bockanjem na liniji, i nakon što je vukao loptu nekoliko metara, raspalio je pravu raketu koju, ovaj put, Perin nije mogao da odbrani. Takmičenje “Ko će da postigne lepši gol” nastavio Douglas Costa koji je u 66. minutu ušao u igru. Dybala je odigrao pas, Costa u svom stilu napravio sebi prostor, i fenomenalnim udarcem van kaznenog pogodio sam ugao. Perin ostao ukopan. Da šestu utakmicu za redom ne završimo bez primljenog gola, potrudio se Pinamonti koji je smanjio na 1:3, ali i bez obzira na to, znalo se da je utakmica gotova.

Tečna igra, puno trčanja, nametnut tempo, prelepi golovi iz igre, strelci i Dybala i Ronaldo, Juve ti li si? Mogli bi se navići na ovo, jer stvarno prija gledati jednu utakmicu u kojoj skoro sve izgleda baš onako kako treba. Za vikend igramo derbi protiv Torina, bilo bi dobro da se ovako nastavi. Fino Alla Fine