Dva pogotka Cristiana Ronalda i jedan Paula Dybale pomogli su Juventusu da potvrdi pobedu od 3-1 protiv Genoe na Luigi Ferraris stadionu u nedelju veče.

Nakon frustrirajućeg prvog dela, Bianconeri su preko La Joye probili odbranu domaćih pre nego je Ronaldo sa dva pogotka iz penala overio pobedu i povratak u Torino sa sva tri boda.

BEZ GOLOVA U PRVOM POLUVREMENU

Bio je to zamalo savršen početak za Bianconere nakon što su veoma rano došli do vodstva, samo dva minuta od početka utakmice. Cuadrado je nakon prekršaja ubacio loptu u kazneni prostor, Bonucci je prvi stigao do nje te prebacio do Rabiota, a ovaj postigao pogodak. Ipak, ispostavilo se da je veznjak igrao rukom i zbog toga je kažnjen žutim kartonom.

Perin je posle dobro odbranio udarac glavom McKennie-a, a pokušaj Bentancura je otišao pored gola. Pirlova momčad je i dalje napadala, mnogo više nego protivnička, ali nije bilo pogodaka nakon prvih 45 minuta.

DYBALA POSTIŽE PRVI GOL NA UTAKMICI

Prva šansa u drugom delu je bila preko Ronalda, koji je igrao svoju 100. utakmicu za Juventus, šutirao je pored gola. Pogodak je na kraju stigao u 57. minuti kada je McKennie lepo dodao Dybali, ovaj probio u šesnaesterac te levom nogom loptu poslao iza leđa golmana.

Chiesa je na asistenciju Ronalda postigao drugi pogodak za Juve, ali je bio poništen zbog offside-a.

STURARO IZJEDNAČAVA REZULTAT

Genoa se nije predavala te su došli do poravnanja samo pet minuta kasnije, pogotkom Sturara u 62. minuti. Pellegrini je poslao loptu na drugu stativu, a Sturaro iz voleja savladao golmana.

Par minuta kasnije je Dybalin akrobatski gol poništen zbog offside-a, a Szczęsny je solidno odbranio udarac Rovelle. Perin je zaustavio Ronaldov udarac glavom iz blizine, ali ga nije mogao zaustaviti sa bele tačke.

RONALDO POGAĐA SA PENALA (2X)

Cuadrado je oboren u kaznenom prostoru, a nakon izveštaja VAR-a, potvrđen je jedanaesterac u korist Stare Dame. Ronaldo je bez greške iskoristio kazneni udarac i loptu po sredini gola smestio u mrežu.

Drugi penal je Juveu dodeljen u 87. minuti kada je Perin oborio Moratu. Ronaldo je ponovo bio nepogrešiv i loptu zakucao pod prečku za konačni rezultat.

Genoa (4-4-2): Perin; Goldaniga, Bani, Masiello, Pellegrini; Radovanovic, Sturaro, Rovella, Lerager; Pjaca, Scamacca.

Klupa: Paleari, Zima, Behrami, Zajc, Ghiglione, Pandev, Destro, Melegoni, Caso, Shomurodov, Dumbravanu, Czyborra

Juventus (4-4-2): Szczęsny; De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Cuadrado, McKennie, Rabiot (Morata 67’), Bentancur, Chiesa (Kulusevski 83’); Ronaldo, Dybala (Bernardeschi 83’).

Klupa: Israel, Buffon, Arthur, Ramsey, Morata, Danilo, Bernardeschi, Da Graca, Dragusin, Frabotta, Portanova, Kulusevski.