Prvo gostovanje Juventusa u novoj deceniji, ujedno i poslednji meč u prvom delu šampionata. Pobeda bi obezbedila dovoljnu razliku u odnosu na Inter za titulu “jesenjeg prvaka”, kako su je u Juventusu nazvali: “platonska, ali prijatna”.

Već samim dolaskom na aerodrom moglo se videti da je grad tog vikenda usmeren na fudbal: u subotu je Lazio dočekivao Napoli, a svakako je veća pažnja bila usmerena na duel Rome i Juventusa dan kasnije. U blizini Koloseuma i drugih znamenitosti Rima bile su devojke obučene u klupske uniforme koje su turistima nudile ulaznice za meč, naravno za tribine Tevere i Monte Mario (istok/zapad, cene 80-120 €). Sektori iza golova koštali su 45€, a ulazak na tribinu za gostujuće navijače (settore ospiti) 60€.

Ono što dodatno ulepšava gledanje gostavanja Juventusa u Rimu je i prodavnica Juventus store koja je nedavno otvorena i u večnom gradu. Manja je u odnosu na one u Torinu i Milanu pa je i ponuda skromnija, ali bez obzira na to mala je verovatnoća da neki juventino neće pronaći bar nešto što će poneti kući kao suvenir. Ako vas put odvede u Rim, prodavnica se nalazi u Via Nazionale 54A/55, a zanimljivo je da praktično sa druge strane ulice i zvanična prodavnica AS Roma.

Juventus je na teren Olimpika izašao u sledećem sastavu: Szczęsny; Cuadrado-Demiral-Bonucci-Sandro; Rabiot-Pjanić-Matuidi-Ramsey; Ronaldo-Dybala.

Juventus je krenuo silovito od početka i već u 10. minutu bilo je 0:2. Nakon prekršaja nad Ronaldom, Dybala je izveo slobodni udarac, a sa ugla peterca loptu u mrežu je sproveo Demiral kome je to bio prvi gol u našem klubu.

Nažalost posle brzog vođstva, Juventus se zaustavio. Roma je prvo uspostavila ravnotežu, a potom i počela da dominira na terenu. Ispostavilo se da je ostatak meča bio izuzetno težak za Juventus. Sredinom drugog poluvremena Sandro je skrivio penal, koji je Perotti pretvorio u gol.

Nakon toga Roma je stvorila više šansi, a Juventus je pretio iz kontranapada, najviše preko Ronalda. Higuain je na njegovu asistenciju čak postigao gol, koji je ipak poništen zbog ofsajda od par centimetara. Na kraju je Szczęsny u par navrata sjajno reagovao i sačuvao pobedu.

Ovaj meč je ostao u senci teških povreda dvojice igrača. Prvo je u 19. minutu Demiral iznet sa terena (zamenio ga De Ligt), a kasnije i Zaniolo. Oba igrača su morala na višemesečnu pauzu.

Verovatno je mnogo kovanica navijača Rome i Lazia u danima pred utakmicu završilo u fontani Di Trevi sa željama da Juventus izgubi, ali crno-beli su spakovali 3 boda i poneli ih za Torino u borbi za devetu uzastopnu titulu prvaka Serie A.