U sudijskoj nadoknadi pogodak Fofane je doneo Udineseu pobedu rezultatom 2-1 protiv Juventusa na Dacia Areni. Matthijs de Ligt je doneo prednost Juventusu iz udarca sa preko 20 m u prvom poluvremenu, ali golovima Nestorovskog i Fofane je Udine uspeo sačuvati sva tri boda.

(Photo credits to Juventus official website: Juventus.com)

DE LIGT RAZBIJA ODBRANU PROTIVNIKA

Prvi pokušaj Bianconera je došao već u četvrtom minutu preko Ronalda, koji je primio loptu na ivici kaznenog prostora te se zatim okrenuo i šutirao, ali šut je završio ravno u rukama Musso-e. Stativa je kasnije spasila Juventus da primi rani pogodak nakon što se lopta od Danila odbila ravno u istu. Bianconeri su zapretili ponovo kada je udarac Ramseya blokiran, a lopta je potom došla do Dybale, čiji je snažni udarac odbio štoper domaće ekipe. Ronaldo je pokušao još jednom, ovaj put sa 25 metara, ali lopta je završila malo pored gola. Juventus je preuzeo vodstvo tri minuta pre kraja prvog dela, kada je Matthijs de Ligt naišao na očišćenu loptu te je udarcem iz prve smestio u donji desni ugao. Juve je vodio nakon poluvremena!

UDINESE NOSI BODOVE KUĆI

Udinese je drugo poluvreme počeo testiranjem Szczesnya. Nestorovski je prošao pored de Ligta te pucao snažno iz teške pozicije ravno u ruke Teka. Domaćin je došao do poravnanja 1-1 upravo preko Nestorovskog, koji je natrčao na centaršut i snažno postigao pogodak glavom. Matuidi i Douglas Costa su u drugom delu meča ušli pola sata pre kraja umesto Ramseya i Bernardeschog. Dybalin pokušaj sa 25metara je odbranio Musso-a, dok je Cuadrado malo kasnije zamenio Danila. Alex Sandro je pokušao jednim dalekometnim udarcem, ali nije uspeo pogoditi okvir gola. Bianconeri su nastavili pressing u pokušaju da dođu do kasnog pobedonosnog gola koji bi im overio Scudetto. Ipak, dogodila se obrnuta situacija i crno-beli su bili ti koji su odneli kući pobedu nakon što je Fofana ‘bacio na kolena’ odbranu Juventusa i smestio loptu iza leđa Szczesnya u sudijskoj nadoknadi.

KRAJ: Udinese 2-1 Juventus (52′ Nestorovski, 90′ + 4′ Fofana/ 42′ De Ligt).

UDINESE (3-5-2): Musso; Becao, Nuytinck, Ekong; Ter Avest, Fofana, De Paul, Sema, Zeegelar; Okaka, Nestorovski.

JUVENTUS (4-3-3): Szczesny; Danilo (Cuadrado 74’), Rugani, de Ligt, Alex Sandro; Ramsey (Matuidi 59’), Bentancur, Rabiot; Bernardeschi (Douglas Costa 59’), Dybala, Ronaldo.

Izmene: Buffon, Pinsoglio, Cuadrado, Coccolo, Demiral, Pjanić, Matuidi, Muratore, Douglas Costa, Olivieri, Vrioni, Zanimacchia.