Dva gola Cristiana Ronalda nisu bila dovoljna te je Juventus odigrao nerešeno protiv Rome 2-2 na Olimpico stadionu u nedelju veče. Veretout je postigao dva pogotka za Giallorosse, dok je portugalski napadač uzvratio istom merom za remi desetkovanom Juveu.

VERETOUT SIGURAN IZ PENALA

Oba tima su tražila svoj pravi ritam u početnih 20 minuta, a Roma je ta koja je imala prvi pokušaj prema golu. Mkhitaryan je prošao pored odbrane te pucao na gol, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Szczęsny. Rabiot je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na penal nakon kojeg je Roma došla do vodstva. Veretout je postavio loptu, šutirao, a njegov udarac je prošao tik ispod Wojciecha te završio u mreži. Nedugo zatim je Juve imao odličnu priliku za izjednačenje, a Ramseyev udarac nakon odličnog ubačaja Ronalda je završio za malo pored stative.

RONALDO TAKOĐE, ALI VERETOUT ODGOVARA

Rezulat je bio poravnan na 1-1 malo pre završetka prvog poluvremena nakon što je Juventus takođe nagrađen penalom, ovaj put zbog igranja rukom Pellegrinija. Cristiano je bio nepogrešiv sa bele tačke sa snažnim i preciznim udarcem. Ipak, to nije bio konačni rezultat prvog dela. Roma je krenula u brzi kontranapad, Mkhitaryan je proigrao Veretouta, koji se našao pred otvorenom mrežom i savladao golmana za vodstvo Rome od 2-1 na poluvremenu.

Roma je drugo poluvreme započela skoro na isti način kao kraj prvog kada Džeko nije uspio kazniti kapitalnu grešku odbrane te pogodio spoljni deo desne stative. Pirlo je potom napravio dvostruku promenu: Costa i Arthur su zamenili Moratu i McKennie-a pre nego je Rabiot zaradio drugi žuti te ostavio svoj tim sa desetoricom. Uprkos igraču manje, Bianconeri su nastavljali pritiskati tražeći drugi gol i dobili su ga u 69. minuti. Danilo je poslao centaršut, a Cristiano Ronaldo je naverovatnim skokom smestio loptu iza leđa Mirante-a. Frabotta je dobio poslednjih pet minuta umesto Kulusevskog, ali to nije bilo dovoljno da Juve ostvari pobedu. Bodovi su ostali nepodeljeni.

Roma: Mirante; Mancini, Ibanez, Kumbulla; Santon, Veretout, Pellegrini, Spinazzola; Mkhitaryan, Pedro; Džeko

Juventus: Szczęsny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Kulusevski (Frabotta 85’), McKennie (Arthur 58’), Rabiot, Ramsey (Bentancur 68’), Cuadrado; Cristiano Ronaldo, Morata (Douglas Costa 58’)

Klupa: Buffon, Pinsoglio, De Sciglio, Rugani, Demiral, Frabotta, Arthur, Bentancur, Portanova, Dybala, Douglas Costa, Vrioni.