Nakon osvajanja pete uzastopne titule u Seriji A, Juventus se u finalu Kupa Italije sastao sa Milanom koji je tu sezonu završio na sedmom mestu. Mnogi su mislili da će Juventus bez većih poteškoća nadigrati Milan, ali pored borbe za kup rosonerima je to ujedno bila i poslednja šansa da stignu do evropskih takmičenja u narednoj sezoni.Meč je bio izuzetno zanimljiv sa dosta prilika na obe strane, Milan je bio potpuno ravnopravan, na momente i bolji rival, naročito u prvom delu.

Na putu do finala Juventus je nadigrao Torino (4:0), Lazio (1:0), a potom i Inter u jednom od najneverovatnijih polufinala ovog takmičenja (3:0 u Torinu, 0:3 u Milanu i pobeda nakon penala 5:3).

Ulaznicu za finale je bilo moguće kupiti isključivo ukoliko imate tzv. navijačku teseru, koja se sada zove „Juventus Card“ (jedna osoba može imati teseru samo za jedan klub, čime ulazite u evidenciju fudbalske federacije i italijanske policije). Zapravo plaćanjem ulaznice onlajn, ista biva elektronski učitana na vašu teseru i njen kod očitavate na kapiji stadiona.

Juventus je počeo meč u sledećem sastavu: Neto, Rugani, Barzagli, Chiellini, Lichtsteiner, Evra, Lemina, Hernanes, Pogba, Dybala, Mandžukić.

Uprkos prilikama na obe strane, posle 90 minuta nije bilo golova, pa su usledili produžeci. U 108. minutu meča Alegri je napravio poslednju izmenu i umesto Hernanesa uveo Moratu, koji posle dva minuta u igri na centaršut Cuadrada (takođe ušao sa klupe) postiže pobedonosni gol za Juventus i donosi „Staroj dami“ jedanaesti trijumf u kupu.

Ovom pobedom smo osigurali mesto u Evropa ligi za Sasuolo koji će kasnije eliminsati Crvenu zvezdu iz evropskih takmičenja.

Bilo je pravo uživanje biti te večeri na Olimpiku u Rimu i videti kako se Juventusu uručuje pobednički pehar uz prelepu koreografiju i spektakularan vatromet.

Divan završetak jedne uspešne sezone i još jedna dupla kruna za Juventus.