Na sav glas smo govorili pre utakmice da je pobeda apsolutni imperativ, i srećom, to se i dogodilo. Dva gola Ronalda, uz jedan Immobilea koji nam je malo uterao strah u kosti u finišu utakmice. Ali za razliku od prethodnih mečeva, ovaj put smo 2:0 prednost pretvorili u pobedu.

Nije nam bilo svejedno pre početka. Serija utakmica bez pobede nam je ulila neku nesigurnost, a protiv jedne od ekipa koje nam naizgled prete u borbi za titulu, bilo je bitno prekinuti loš niz.

Na samom početku nas je iznenadila postava gde smo prvi put u veznom redu imali kombinaciju Bentancur – Rabiot – Ramsey, no najveće iznenadjenje je bilo u napadu gde je umesto Dybale prednost dobio Higuain. Ipak u poslednjem trenutku, zbog povrede je otpao Pipita pa je Dybala igrao od početka. I dobro da jeste.

Gledali smo solidan fudbal, a Dybala je bio izuzetno raspoložen. Vrhunski potezi, povezivanje redova, prosto preko njega je sve izgledalo bolje. Ali najozbiljniju priliku u prvom poluvremenu smo imali preko Alexa Sandra koji je glavom pogodio stativu na centaršut De Ligta. Sa druge strane, Immobile je pogodio stativu posle greške Bentancura. Sve ostale šanse su bile neke polu-prilike i na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme donosi golove, a srećom prvi postižemo mi. U 51. minutu posle šuta Ronalda lopta pogadja jednog igrača Lazia u ruku, sudija je koristio VAR da se uveri da se sve desilo u kaznenom prostoru, i pokazuje na belu tačku. Ronaldo nije propustio šansu da upiše svoj 29. gol u Seriji A ove sezone, i Juve je došao do vodjstva.

Svega tri minuta kasnije – 2:0! Ronaldo i Dybala izbijaju sami na golmana Strakošu, Dybala je dugo vukao loptu, u idealnom trenutku proigrao Ronalda koji lagano ubacuje loptu u mrežu i stavlja sebe na prvo mesto liste strelaca Serije A. Utakmica se razvijala baš onako kako smo se nadali. Medjutim u poslednje vreme, Juve je previše puta uspeo da prokocka 2:0 prednost da bi bili mirni.

I naravno da do kraja nismo bili mirni, pošto je Bonucci trapavom reakcijom poklonio penal gostima, a Lazio preko Immobilea učinio završnicu zanimljivom. 2:1.

Namirisali su rimljani krv, pa su nas pritisli, zbog čega u jednom trenutku Szczesny je morao da ozbiljno interveniše. Osim tog pokušaja, nije bilo više razloga za brigu, uspeli smo privesti meč kraju, i ostvarena je pobeda verovatno vredna Scudetta.

Nadomak smo cilja, tako da može taj šampanjac da se polako stavi na hladjenje. Imamo osam bodova prednosti ispred Intera, što je sasvim dovoljno da mirno dočekamo preostale utakmice. Imali su svi dovoljno prilika da nas stignu, sada je vreme da se završi započet posao.

P.S. Ronaldo i Immobile trenutno dele prvo mesto liste strelaca Serije A sa po 30 golova. Prvi put u istoriji da su dva igrača koja se bore za ovaj individualni trofej, postigla ovoliko golova. Wow!

ZAPAŽANJA:

• Sarri je rekao da je Dybala imao bol u ledjima, i da je to razlog zašto ga nije odmah stavio da igra od početka. Dobro da je objasnio, jer su Juventini odmah krenuli da besne.
  • Postava koju smo izveli danas je po mnogima, najbolja koju imamo. Nedostajala je rutina odredjenim igračima, npr Ramseyu koji duže vreme nije počeo utakmicu. Ali ako bi Sarri isforsirao ovih 11, mogli bismo dobiti nešto zanimljivo za LŠ jer je ekipa dobro izgledala na terenu.
  • Khedira je dobio ponudu da potpiše za jedan klub iz Katra. Nije vezano za ovu utakmicu, nego samo eto tako da pomenemo.
  • Rabiot je nastavio put napretka, bio svuda na terenu, i definitivno se trudi da pokaže da prozivke “mamin sin” nisu bile opravdane. Neka, neka, samo ti igraj nama kako treba.
  • De Ligt, osim što ga rame konstantno boli, izgleda da mora i Bonuccija da nosi na ledjima.