Zahvaljujući golu Cristiana Ronalda te kasnim pogotku Álvara Morate, Juventus je pobedio Ferencvaros rezultatom 2-1 na Allianz Stadium u utorak veče.

Tom pobedom Bianconeri su se kvalifikovali u šesnaestinu finala Lige šampiona.

• UZUNI I RONALDO ZA 1-1

Gosti su ušli odlučno u utakmicute veli već u 18. minuti kada je Tokmac izbegao offside zamku te poslao loptu do Uzunija, koji ju je zakucao u mrežu.

Taj pogodak je potaknuo Pirlovu momčad koja je počela vršiti sve veći pritisak na Mađare: Danilov udarac glavom je zaplovio u ruke Dibusza, dok je Ronaldov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, Portugalac je samo par minuta kasne izjednačio rezultat. Primio je loptu od Cuadrada, napravio sebi prostora te snažno levicom pogodio u daljni ugao.

DOMINACIJA JUVE-A:

Početak drugog poluvremena je mogao doneti Bianconerima rano vodstvo. Prvo je udarac Bernardeschog obrambeni igrač klizećim startom blokirao, a potom je Ronaldov slobodnjak zaustavio živi zid.

Bernardeschi je opet pokušao, ovaj put volejom, ali je golman gostiju vrhovima prstiju loptu izbacio poviž prečke.

Kako je utakmica već odmakla, Pirlo se odlučio na trostruku izmenu: Morata, Chiesa i Kuluševski su ušli umesto Dybale, Bernardeschog i McKennie-a.

Cristiano Ronaldo je zatim imao još jednu odličnu šansu primivši loptu u kaznenom prostoru, pokušao je zaobići čuvara mreže gostiju, ali Dibusz ga je ipak na kraju uspio zaustaviti i sačuvati 1-1.

U poslednjih 15 minuta šanse su se ređale za Juventus: Morata je bio blizu da zabije za 2-1, ali je pogodio stativu, dok je volej Bentancura preleto iznad gola.

• MORATA POSTIŽE ODLUČUJUĆI POGODAK

Odbrana Ferencvarosa je konačno podlegla pritiski i Juventus je došao do vodstva kojeg su toliko očajno tražili.

Danilo je poslao pas Cuadradu na desnoj strani, Kolumbijac je loptu odlično centrirao u šesnaesterac, a Morata ju je potom glavom iz blizine smestio iza leđa golmana.

Ova pobeda je značila da je Juventus obezbedio svoj plasman u knock-out fazu Lige šampionaprije dva preostala meča grupne faze.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro; McKennie (Kulusevski 62’), Bentancur (Ramsey 83’), Arthur (Rabiot 83’), Bernardeschi (Chiesa 62’); Dybala (Morata 62’), Ronaldo

Klupa: Pinsoglio, Israel, Buffon, Ramsey, Morata, Chiesa, Rabiot, Dragusin, Frabotta, Portanova, Kulusevski

Ferencvaros: Dibusz; G Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister; Siger, Somalia; Zubkov, Uzuni, Nguen

Klupa: Szecsi, Ori, Kharatin, Kovacevic, Mak, Botka, Baturina, Csontos, Boli, Isael, Laidouni