Dva pogotka Cristiana Ronalda te još po jedan Kuluševskog i Morate doneli su Juventusu tri boda na gostovanju protiv Parme u subotu veče ubedljivim rezultatom 4-0.

• KULUŠEVSKI I RONALDO DOVODE JUVENTUS U VODSTVO

Juventus je svoju prvu priliku imao u 12. minuti kada je McKennie centrirao loptu u kazneni prostor, Ramsey je pokušao završiti aktorbatskim načinom, ali Sepe je bio na mestu. Zatim je Buffon napravio dve krucijalne odbrane tri minute kasnije kada je Kucka zapretio iz jedne kontre Parme.

Nedugo posle toga, Juve je počeo da načinje mrežu protivnika i postigli su dva gola u razmaku od tri minuta. Prvi je došao preko Dejana Kuluševskog koji je pokupio dodavanje Sandra i loptu iz blizine poslao u mrežu.

Samo tri minute kasnije je Morata odlično centrirao u šesnaesterac, a Cristiano Ronaldo fantastično skočio i loptu glavom zakucao za 2-0.

Do kraja prvog dela je Juve imao još šansi: udarac Morate je blokirao odbrambeni igrač protivnika, a McKennie-v pokušaj glavom se nesretno odbio od Bonuccija i otišao u gol aut.

• RONALDO I MORATA DOVRŠAVAJU POSAO

Juventus je drugo poluvreme započeo na sjajan način jer su odmah došli i do trećeg pogotka preko Ronalda: Ramsey mu je dodao loptu na levoj strani, a Portugalac je snažnim udarcem loptu smestio u daljni golmanov ugao. Parma je bila blizu da brzo odgovori, Kucka je ponovo bio u prilici, ali i ovaj put je Gigi bio bolji te uhvatio loptu na gol liniji.

De Ligt je uspio postići pogodak u 55. minuti igre nakon odbijanca posle šuta McKennie-a, ali gol je bio poništen jer je lopta ranije završila van granica igre. Bentancur je kasnije pokušao sa ivice šesnaesterca, a lopta je završila pored gola. Buffon je još jednom bio na visini zadatka kada je odbranio udarac Brune Alvesa, dok je pokušaj Gagliolo-a otišao pored.

Sjajnu solo akciju je napravio Manolo Portanova (Juventus) u kojoj je prošao dva braniča i na kraju pucao s velike udaljenosti u lijevu stranu gola, ali je Sepe bio spreman i odbranio mu šut. Ipak, na kraju se u strelce upisao i Álvaro Morata kada je u 85. minuti zabio glavom nakon ubačaja Bernardeschog za konačni rezultat 4-0.

Parma XI: Sepe; Iacoponi, Alves, Osorio, Gagliolo; Kucka, Hernani, Kurtić; Sohm, Cornelius, Gervinho

Juventus XI: Buffon; Danilo, Bonucci (Cuadrado 76’), De Ligt, Alex Sandro; Kulusevski, McKennie (Portanova 76’), Bentancur, Ramsey (Bernardeschi 68’); Morata, Cristiano Ronaldo (Chiesa 82’).

Klupa: Szczęsny, Pinsoglio, Cuadrado, Frabotta, Dragusin, Portanova, Bernardeschi, Rabiot, Chiesa, Da Graca.

(Photo credits to Juventus official website – Juventus.com)