Juventus se pokazao previše snažnim za desetkovanu ekipu Lecce-a te su upisali impresivnu pobedu rezultatom 4-0 na Allianz Stadionu. Nakon prvog poluvremena bez golova, Bianconeri su u drugom bili nezaustavljivi golovima kao i uvek Dybale i Ronalda te Higuaína i De Ligta.

(Photo credits: Juventus official website – Juventus.com)

ŠANSE, ALI BEZ GOLOVA

Bilo je potrebno 16 minuta da bi neko uputio udarac na gol i bio je to Lecce, kada je Manoscu šutirao snažno iz blizine, a Szczesny odbranio. Četiri minuta kasnije je Rabiot sjajno pokušao, a Gabriel je odbranio njegov udarac fenomenalnom paradom.

Lecce je ostao sa igračem manje nakon što je Lucioni kao poslednji igrač srušio Bentancura i za to zaradio direktan crveni karton. Uprkos tome, Lecce je pokazao pozitivan duh i još jednom su pokušali, ovaj put preko Tachtsidisa, ali je njegov pokušaj završio iznad okvira. Poslednji pokušaj u prvom delu bio je nakon opasnog centaršuta Ronalda u kazneni prostor, ali Bernardeschi je iz dobre pozicije loptu poslao preko gola.

LA JOYA KAKAV POGODAK!

Nakon pauze, Juve je odmah krenuo u potragu za pogotkom. Bonuccijev pokušaj je odbranio Gabriel pre nego je Dybala još jednim sjajnim pogotkom doneo vodstvo svome klubu. Ronaldo mu je dodao loptu, a on ju je fantastično ‘zavrnuo’ u desni gornji ugao.

RONALDO DUPLIRA PREDNOST!

Bianconeri su nastavili sa oštrim pritiskom te su veoma brzo stigli do drugog pogotka nakon što je Rossettini srušio Ronalda u kaznenom prostoru. Portugalac je namestio loptu na belu tačku i bez greške pogodio drugu utakmicu zaredom, šutirajući penal po sredini gola. Ronaldo je umalo postigao i svoj drugi pogodak na utakmici samo par minuta kasnije sa snažnim udarcem glavom kojeg je Gabriel zaustavio.

PIPITA & MATTHIJS!

Higuaín je ušao u igru nešto više od 10 minuta pre kraja i odmah je ostavio napravio učinak kada je desnom nogom šutirao malo pored gola. Nije čekao dugo da se upiše u listu strelaca, a samo malo pre gola je imao još jedan dobar pokušaj. Šutirao je levom nogom, ali opet za malo pored. Ronaldo je sjajno prošao sa loptom pored odbrane protivnika te još boljom asistencijom petom ‘uposlio’ Pipitu koji je loptu smestio iza leđa Gabriela.

Bila je to utakmica u jednom smeru, a De Ligt je pogodio za 4-0 samo dva minuta kasnije. Douglas Costa je poslao dugu loptu u peterac, a štoper se sjajno snašao glavom i postavio konačan rezultat.

Juventus XI: Szczesny; Cuadado, De Ligt, Bonucci, Matuidi; Bentancur (Ramsey 68’), Pjanić, Rabiot (Douglas Costa 52’); Bernardeschi (Muratore 77’), Dybala (Higuain 77’), Ronaldo.

Klupa: Buffon, Pinsoglio, Rugani, Wesley, Ramsey, Muratore, Douglas Costa, Higuain, Olivieri.