Prošlo je dobrih pet meseci od kada smo poslednji put igrali protiv Napolija, i posle svega što se desilo u medjuvremenu, deluje kao da je sve to bilo prošle sezone, i da treba da se okrenemo ka sledećoj. Ali uprkos svemu, zakotrljala se lopta ponovo na Apeninima, naši ciljevi su ponovo tu, i dalje smo aktivnu u sva tri takmičenja, a prvo u nizu je Kup Italije.

Sa druge strane biće naši stari poznanici iz Napulja koji su nas dobili tri puta u poslednjih sedam utakmica, a jednom su umalo uspeli da izbegnu poraz, iako su gubili 3:0 na našem stadionu (autogol Koulibaly u 92′ minutu). Dakle znaju da mogu protiv nas, ali svima je jasno da se ni jedna prethodna utakmica ne računa i da je finale ipak nešto drugačije.

Photo by Tullio Puglia – Juventus/Juventus FC via Getty Images

Napoli je poslednji trofej osvojio 2015. (Superkup), a Kup Italije godinu dana ranije. Medjutim, Juventus je osvojio četiri Kupa u poslednjih pet godina i sigurno će se osećati “komotnije” u jednoj ovakvoj utakmici. Čini se ipak da je najveći pritisak na trenerima, s obzirom da ni Gattuso ni Sarri do sada nisu osvojili ni jedan trofej u Italiji.

Najzanimljivije detalje utakmice možete uživo pratiti u nastavku ovog teksta.

Startne postave:

izvor: SofaScore

Počeli smo!!!! FINO ALLA FINE!!

4′ – Dybala koristi grešku odbrane Napolija, proigrava Ronalda, čiji šut brani Meret! Prva dobra prilika za nas.

20′ – Slična situacija kao prvi put, samo ovaj put Ronaldo uzima loptu i proigrava Bentancura. Bez većih problema je odbranio Meret.

24′ – Uh, to je bilo blizu. Slobodan udarac za Napoli izvodi Insigne i pogadja stativu.

38′ – Odlična kontra, proigravanje Dybale ka Ronaldu kome je korak nedostajao da postigne gol.

41′ – Gužva u našem kaznenom, šut Mertensa koji sa gol linije skida Alex Sandro. U nastavku Demme izbija na Buffona koji brani “jedan na jedan” situaciju.

42′ – Još jedan opasan šut Napolija, i još jedna odbrana Buffona. Stisli su nas u ovih nekoliko minuta.

POLUVREME – To je to za prvih 45 minuta. Napoli nas je pustio da kontrolišemo igru, i čekaju šansu iz kontre. Kao da igramo protiv Verone. Da vidimo šta će biti u nastavku.

source: Juvefc.com

—————-> Počelo drugo poluvreme. FORZA JUVENTUS! <—————————–

51′ – Bonucci se služio rukama u duelu sa Ruizom i dobio žuti karton.

53′ – Polukontra Juventusa, povukao je loptu Ronaldo, uputio povratni pas Bentancuru koji šutira kao da mu je to prvi put u životu. Dobro je Rodi, biće bolje.

66′ IZMENA – Prva u našoj ekipi, ušao je Danilo umesto Douglasa Coste što znači da će Cuadrado sada igrati napred. Za Napoli su ušli Politano i Milik.

67′ – Odmah je pripretio Politano solidnim šutem, ali spreman je bio Gigi.

72′ – Prelepa akcija Napolija, dve propuštene lopte i neočekivano loš šut Milika. Imali smo sreće.

67′ IZMENA – Pjanić još jednu nevidljivu utakmicu odigrao, a zamenio ga je Bernardeschi. Ajmo Berna!

77′ – Oštar start nad Dybalom. Žuti karton Mario Rui.

80′ IZMENA – Hysaj i Allan ulaze u igru za Napoli.

82′ – Najbolja šansa za Napoli u drugom poluvremenu. Sreća pa visina i igra glavom nisu nešto čime se diči Politano.

84′ – Ponovo Napoli preti, odlična lopta za Insignea koji je bio previše iskosa, i šutirao preko gola.

87′ IZMENA – Ramsey ulazi umesto Cuadrada. Ide Berna na bok.

88′ – Dobra lopta Alex Sandra, naleteo je na ivici kaznenog Dybala, medjutim izblokiran. Teško je Paulito ulazio u šanse večeras. Kao i Ronaldo izmedju ostalog.

92′ – GIGI!!!! Spasila nas je legenda!! Prvo odbrana udarca glavom, onda sa dva metra skida loptu Maksimoviću.

KRAJ! 0:0 Ide se na penale.

izvor: juventus Twitter