Cristiano Ronaldo je postigao pogodak u nastavku Juventusove borbe za odbranom titule Serie A protiv srednje plasirane Bologne na tablici.

Juve koji je osvojio poslednjih osam titula prvenstva sada je na plus četiri boda u odnosu na Lazio, koji dočekuje Atalantu u sredu.

Ronaldo je doneo prednost Juveu sa bele tačke nakon što je Stefano Denswil faulirao Matthijs de Ligta u kaznenom prostoru.

Paulo Dybala je zatim “zakucao” domaćeg golmana savršenim udarcem na odlično dodavanje petom Federica Bernardeschog, ali su Bianconeri ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona Danila.

Ekipa Maurizia Sarrija je dobro kontrolisala igru u drugom poluvremenu te su mogli postići bar još dva gola nakon što je Bernardeschi pogodio stativu, a Ronaldov gol je poništen zbog offside-a.

Ipak, problemi sa pozicijom levog beka se nastavljaju. Alex Sandro je povređen, dok je Mattia de Sciglio istegao zadnju ložu pri zagrejavanju. Njega je zamenio Danilo, koji će sada biti suspendovan radi dva žuta kartona.

Juventus je odigrao dve utakmice nakon povratka italijanske sezone prateći pandemiju koronavirusa bez golova. Remizirali su sa Milanom 0-0 u polufinalu Kupa Italije, a nakon toga su u finalu izgubili od Napolija slabijim izvođenjem penala (0-0 u reugularnom delu).

Večeras su protiv Bologne napravili brojne greške pozadi, ali protivnik to nije uspeo iskoristiti. Svakako, bila je ovo zaslužena četvrta pobeda zaredom u Serie A.